Muzeum oferuje niesamowitą podróż przez stulecia po świecie wynalazków, które odmieniły życie mieszkańców Krakowa.
Na krakowskim Kazimierzu, w starej zajezdni tramwajowej przy ul. Św.Wawrzyńca, znajduje się miejsce w którym można na własne oczy zobaczyć jak postęp w technice wpływał na życie w Grodzie Kraka.
Naszą podróż w czasie zaczynamy od wystawy najstarszych tramwajów, dzięki której możemy poznać historię transportu publicznego w Krakowie – od konnych tramwajów, po czasy współczesne. Także pasjonaci samochodów i motocykli znajdą tu coś dla siebie. Na wystawie „Z dziejów polskiej motoryzacji” zgromadzone są nie tylko pojazdy powszechnie znane z polskich ulic takie jak Syrena, Warszawa, Maluch czy Polonez, ale też prototypy pojazdów, które nie doczekały się seryjnej produkcji. Kolejną stałą wystawą jest „Krakowskie drukarstwo XV-XX w.” Daje ona sposobność do poznania ewolucji technik drukowania oraz umożliwia przeprowadzenie zajęć edukacyjnych. „Wokół koła” (to nazwa następnej wystawy) możemy przez interaktywne połączenie nauki i zabawy poznać zastosowanie koła w dziejach ludzkości. Muzeum prezentuje także wystawy czasowe. Do końca 2014 r. zwiedzać można wystawę „Więcej światła”, która odsłania historię rozmaitych sposobów zamiany energii elektrycznej na światło. Także i ta ekspozycja pozwala na przeprowadzanie doświadczeń, które z pewnością zafascynują nie tylko najmłodszych.
Obiekt jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W całości znajduje się na parterze budynków starej zajezdni. Wejście do muzeum prowadzi przez plac wyłożony kostką brukową. Część ekspozycji jest udźwiękowiona. Nie trzeba pokonywać schodów. Tam, gdzie jest to konieczne znajduje się podjazd. Jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Muzeum nie posiada własnych miejsc parkingowych. Niepełnosprawni zmotoryzowani mogą parkować w Strefie Płatnego Parkowania bezpłatnie tylko na wyznaczonych „kopertach”. Poza nimi można parkować na pobliskich ulicach co kosztuje 3 zł za pierwszą godzinę.
Ulgowy bilet wstępu dla ON kosztuje 7 zł.