Będąc w Bieczu warto odwiedzić renesansową kamienicę, w której znajdują się skarby ziemi bieckiej. Kromerówka poświęcona jest nie tylko Marcinowi Kromerowi, ale również drugiej ważnej postaci dla Biecza- Wacława Potockiego.
Pozostała po nich spuścizna przyciąga do Biecza nie tylko pasjonatów historii, ale wszystkich tych, którzy pochodzą z tego miasta i chcą poznać losy tego regionu. Kromerówka jest do tego miejscem idealnym. Ekspozycje o historii miasta, kulturze i sztuce, zwłaszcza kulturze mieszczańskiej są doskonałym źródłem takiej wiedzy. Co więcej pamiątki po rodzinach kupieckich, które zamieszkiwały ten budynek są również nie lada atrakcją.
Dostęp do nich jest niestety ograniczony dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Już przy wejściu do budynku należy pokonać trzy schodki, następnie schody prowadzące na piętro- strome, bez podjazdów, czy windy, całkowicie pozbawiają możliwości oglądania prezentowanej tam ekspozycji. W takich sytuacjach potrzebna jest pomoc ze strony pracowników Muzeum (niestety, w Kromerówce nie ma osób wyznaczonych do pomocy) lub osobistego asystenta. Muzeum Kromerówka nie jest przygotowane na osoby z niepełnosprawnością. Duży parking z wyznaczonym miejscem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim to zdecydowanie za mało, by o Muzeum można było powiedzieć, że jest gotowe na przyjęcie niepełnosprawnych zwiedzających.
Osobie z niepełnosprawnością przysługuje zniżka- 50% ceny normalnego biletu.