Z okazji 70-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało w specjalnie zaadaptowanej na ten cel hali obok Zespołu Szkół nr 1 (ul. Hutniczej 17) nowoczesną ekspozycję. Ma ona w atrakcyjnej i nowoczesnej formie przedstawić ideę i główne założenia COP oraz jego najważniejsze osiągnięcia. Twórcy wystawy postawili sobie za cel odtworzenie ulicy z lat międzywojennej Polski i tym samym wprowadzenie zwiedzających ekspozycję w specyficzną atmosferę życia miejskiego. Takie rozwiązanie ma zaakcentować miastotwórczą rolę Centralnego Okręgu Przemysłowego.
Twórcy ekspozycji w dawnej szkolnej hali nie zapomnieli o osobach niepełnosprawnych, choć rozwiązania, po jakie sięgnęli nie zawsze są funkcjonalne. Przed budynkiem znajduje się ogólnodostępny parking, na którym nie zapewniono miejsc dla osób niepełnosprawnych. Do głównego wejścia na wystawę prowadzi specjalnie przygotowany dla wózków inwalidzkich podjazd z desek. Spełnia on w miarę możliwości swoją funkcję, choć trudno nazwać go wygodnym - raczej potrzebna będzie pomoc asystenta. Tyle tylko, że aby się do niego dostać, trzeba przebrnąć przez kilka metrów dziedzińca wysypanego żwirkiem, w którym całkowicie grzęzną koła wózka inwalidzkiego.
Wnętrze hali ma przypominać ulice przedwojennego miasta. Znajdziemy tutaj uliczki i chodniki oraz elementy małej architektury miejskiej ze słupem ogłoszeniowym oblepionym afiszami z początku XX wieku. W tym samym międzywojennym stylu utrzymane są biegnące wzdłuż głównej uliczki witryny sklepów. Możemy się swobodnie przemieszczać wzdłuż nich (choć trzeba poszukać zjazdu, aby nie spaść z wysokiego krawężnika) i podziwiać wyeksponowane za szybą wystaw zabytkowe przedmioty z epoki. W jednej z witryn podziwiać można ekspozycję ćmielowskiej porcelany użytkowej.
Centralny Okręg Przemysłowy to rozwój i technika - tymi drogami podążał Polska pomiędzy obiema światowymi wojnami. Nic więc dziwnego, że wędrując po hali co krok napotykamy na stare samochody, motocykle i inne urządzenia potwierdzające rozwój myśli technicznej w Polsce niepodległej. Industrializacja i urbanizacja - oto hasła, wokół których zorganizowana jest wystawa na chwałę COP. Najważniejsza i najobszerniejsza część ekspozycji przypomina sylwetki twórców Centralnego Okręgu Przemysłowego i historię wybranych zakładów działających w jego ramach, ze szczególnym uwzględnieniem ich powstawania i prowadzonej produkcji.
Ekspozycja robi bez wątpienia wrażenie swym rozmachem i nowoczesnymi metodami wystawienniczymi. Zwiedzający obejrzą w sali kinowej film dokumentalny z 20-lecia międzywojennego, a w fotoplastikonie można pooglądać około setki archiwalnych zdjęć oraz posłuchać wspomnień budowniczych COP. W celach edukacyjnych został przygotowany panel interaktywny, który ułatwi zrozumienie fenomenu gospodarczego, jakim był COP. Szkoda, że w tym wszystkim zapomniano o takim drobiazgu jak toalety dla osób niepełnosprawnych.