Regionalne Centrum Sportowo – Widowiskowe „Podpromie” im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie
08/12/2014

Regionalne Centrum Sportowo – Widowiskowe im Jana Strzelczyka  popularnie nazywane „Halą Podpromie” zostało oddane do użytku w 2002 r. Obiekt ten znajduje  się w samym centrum Rzeszowa, nieopodal terenów rekreacyjnych „Bulwary” i „Trasy Zamkowej”.„Halą Podpromie” zostało oddane do użytku w 2002 r. Obiekt ten znajduje  się w samym centrum Rzeszowa, nieopodal terenów rekreacyjnych „Bulwary” i „Trasy Zamkowej”.

„Podpromie” jest nowoczesną, wielofunkcyjną halą o pojemności wahającej się od 4304 (zawody sportowe)     do 7000 miejsc (koncerty, wystawy, sympozja). To tutaj swoje mecze rozgrywa drużyna wicemistrzów Polski   w siatkówce mężczyzn – Asseco Resovia Rzeszów. Popularna „Sovia” to czołowy europejski klub, w którego składzie występują między innymi „świeżo upieczeni” mistrzowie świata. Zapoznanie się z walorami obiektu było możliwe poprzez obejrzenie na żywo spotkania siatkarskiej ligi mistrzów pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Berlin Recycling Volleys.  Wysoki poziom sportowy widowiska, liczna i  żywiołowo dopingująca publiczność, „podgrzewanie” atmosfery przez spikera zawodów, występy cheerleaderek – wszystko to tworzy niesamowitą oprawę na meczach rzeszowskiej drużyny.

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, co jest niewątpliwie zasługą jego architekta,  profesora Stanisława Kusia.  Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, które uczestniczą   w organizowanym na „Podpromiu” wydarzeniu sportowym lub kulturalnym,  nie napotkają na żadne bariery architektoniczne. Zadbano o szerokie przejścia, windy pomiędzy piętrami, podjazdy, itp. Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością zlokalizowane są zaledwie kilkanaście metrów od wejścia głównego                 do budynku. Dotarcie do kas biletowych, zajęcie miejsca na widowni, poruszanie się znajdującymi się w hali ciągami komunikacyjnymi, korzystanie z usług świadczonych przez punkt gastronomiczny nie stanowi żadnych przeszkód dla osób z dysfunkcjami ruchu. Występujące w obiekcie toalety również są w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Poruszające się po trybunach hostessy oferują kibicom napoje i przekąski.

Uczestniczenie w wydarzeniach sportowych i kulturalnych odbywających się w Regionalnym Centrum Sportowo – Widowiskowym „Podpromie” to doskonała forma spędzania wolnego czasu nie tylko dla osób niepełnosprawnych i miłośników piłki siatkowej.

 

Regionalne Centrum Sportowo – Widowiskowe „Podpromie” im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie

Ul. Podpromie 10, 35-45 Rzeszów

Tel. 17 853 77 65

Zapraszamy do komentowania

Artykuły
Przeczytaj artykuły
o kulturze bez barier
top 10
Najlepiej
oceniane

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych